Szanowni Państwo, informujemy, że 20-21 sierpnia rozpoczyna się 2 dniowe szkolenie WORK-LIFE- BALNCE.
Europejski Dom Spotkań-Fundacja Nowy Staw realizuje przedsięwzięcie pt. Modernizacja działalności i wzmocnienie odporności organizacji poprzez wprowadzenie nowych usług.
Jak wystrzegać się zagrożeń w sieci, sztuczna inteligencja w edukacji oraz wyzwania w działaniach Międzynarodowych Domów Spotkań to tylko niektóre zagadnienia poruszane podczas drugiej edycji Wschodniego Kongresu Młodych Liderów. W wydarzeniu udział wzięli młodzi liderzy z Polski, Ukrainy, Białorusi oraz Litwy.
Kongres odbył się w dniach 13-14 czerwca 2024 roku w Lubelskim Centrum Konferencyjnym. Inspiracją do realizacji Kongresu było XVIII edycji Forum Ekonomicznego Młodych Liderów (FEML), czyli największych w Europie Środkowo-Wschodniej międzynarodowych społeczno-ekonomicznych konferencji organizowanych przez naszą Fundację jako impreza towarzysząca Forum Ekonomicznego w Karpaczu (wcześniej w Krynicy).
Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w drugiej edycji Wschodniego Kongresu Młodych Liderów.
Wschodni Kongres Młodych Liderów to wydarzenie odbywające się równolegle z Samorządowym Kongresem Trójmorza, organizowanym już po raz 4. przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie. Nasze wydarzenie z kolei zostało zainspirowane realizacją XVIII edycji Forum Ekonomicznego Młodych Liderów (FEML), czyli największych w Europie Środkowo-Wschodniej międzynarodowych społeczno-ekonomicznych konferencji organizowanych przez naszą Fundację.
Celem naszego wydarzenia jest zwiększenie zaangażowania młodych ludzi w podejmowaniu wspólnych działań w różnych obszarach oraz sieciowanie współpracy pomiędzy podmiotami, w których pracują/udzielają się młodzi ludzie. W tym roku podczas Kongresu będzie poruszana następująca tematyka: „Cyberbiezpieczeństwo”, „Sztuczna inteligencja w edukacji”, „XX lat Polski w Unii Europejskiej”, „Praca młodych w korporacji” oraz „Młody Lider na rynku pracy”.
Od 1 stycznia 2024 r. rozpoczęliśmy realizację projektu pt. "Program łamania stereotypów dotyczących osób w spektrum autyzmu" współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Projekt ma na celu wypracowanie rekomendacji do kampanii promocyjnej na temat zatrudniania osób w spektrum autyzmu.
Projekt skierowany jest dla 60 osób z woj. lubelskiego powyżej 18 roku życia pozostających bez zatrudnienia, biernych zawodowo, długotrwale bezrobotnych, osób powracających na rynek pracy w tym osób z niepełnosprawnością oraz obywateli Ukrainy (zamieszkujących województwo lubelskie).
WORK – LIFE – BALANCE
Zapraszamy również na 2 dniowe szkolenie 30 pracodawców i 20 pracowników odnośnie równowagi pomiędzy życiem zawodowym a prywatnym pt. WORK – LIFE – BALANCE. Podczas szkolenia będą przekazywane informacje i praktyczne wskazówki dotyczące godzenia życia zawodowego z prywatnym.
Europejski Dom Spotkań-Fundacja Nowy Staw w ramach OŚRODKA WSPARCIA EKONOMII SPOŁECZNEJ (OWES) rozpoczął realizację projektu: „Razem - inicjatywny z obszaru ekonomii społecznej", który jest wspófinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027. Obszar działania: subregion puławski (powiaty: biłgorajski, janowski, puławski, rycki, kraśnicki, opolski)
Celem głównym projektu jest rozwój potencjału sektora Ekonomii Społecznej, w tym zwiększenie zdolności do zatrudnienia osób w niekorzystnej sytuacji z terenu subregionu puławskiego (powiaty: biłgorajski, janowski, puławski, rycki, kraśnicki, opolski) woj. lubelskiego w okresie od 01.01.2024 r. do 31.12.2026 r.
Europejski Dom Spotkań-Fundacja Nowy Staw w ramach OŚRODKA WSPARCIA EKONOMII SPOŁECZNEJ (OWES) rozpoczął realizację projektu: „Razem dla ekonomii społecznej", który jest wspófinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027.
Celem głównym projektu jest rozwój potencjału sektora Ekonomii Społecznej, w tym zwiększenie zdolności do zatrudnienia osób w niekorzystnej sytuacji z terenu subregionu chełmsko-zamojski (powiaty: krasnostawski, tomaszowski, hrubieszowski, zamojski i m. Zamość, chełmski i m. Chełm) woj. lubelskiego w okresie od 01.01.2024 r. do 31.12.2026 r.
Projekt skierowany jest dla 100 cudzoziemców powyżej 18 roku życia będących obywatelami Ukrainy, którzy znaleźli się w Polsce zamieszkujących województwo lubelskie, tj. teren miasta Lublin, powiat lubelski, teren miasta Zamość, powiat zamojski, teren miasta Biała Podlaska, powiat bialski, powiat hrubieszowski, teren miasta Chełm, powiat chełmski) w związku z prowadzonymi działaniami wojennymi na terytorium Ukrainy i znajdują się w szczególnie trudnej sytuacji życiowej...
Interesujesz się Unią Europejską? Jesteś uczniem szkoły średniej z województwa lubelskiego? Jeśli Twoja odpowiedź na te pytania jest twierdząca, zapraszamy do uczestnictwa w Symulacji Obrad Parlamentu Europejskiego.
Nasze wydarzenie jest skierowane do uczniów szkół średnich z województwa lubelskiego. Celem konkursu jest rozpowszechnienie wiedzy na temat struktur i funkcjonowania Unii Europejskiej, a zwłaszcza Parlamentu Europejskiego, zaznajomienie młodzieży z praktycznymi umiejętnościami prowadzenia dyskusji, retoryki i argumentacji, a także aktywizacja młodych ludzi oraz przygotowanie ich do udziału w życiu społecznym. Młodzi parlamentarzyści będą w tym roku dyskutować nad następującym zagadnieniem:
Czy polscy posłowie zasiadający w Parlamencie Europejskim w głosowaniu powinni poprzeć sprawozdanie Komisji Spraw Konstytucyjnych (AFCO) PE, zalecające zmianę unijnych traktatów?
Ponad stu uczniów wzięło udział w tegorocznym Zjeździe Szkolnych Klubów Aktywnego Europejczyka. Motywem przewodnim tegorocznego spotkania był Europejski Rok Umiejętności.
Z radością informujemy, że nasze zadanie „Aktywni w Europie” zostało wsparte finansowo przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030 PROO. Dofinansowanie obejmuje naszą aktywność w działaniach sieci Europejskiego Centrum ds. Pracowniczych (EZA).
Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw w związku z realizacją projektu "Przyjazny i bezpieczny urząd III" zaprasza do złożenia oferty na stanowisko Tłumacz w punkcie informacyjno-doradczym w Chełmie.
Szczegóły oferty znajdują się w zakładce ZAPYTANIA OFERTOWE
Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw w związku z realizacją projektu "Przyjazny i bezpieczny urząd III" zaprasza do złożenia oferty na stanowisko Tłumacz w punkcie informacyjno-doradczym w Lublinie.
Szczegóły oferty znajdują się w zakładce ZAPYTANIA OFERTOWE na stronie projektu.
Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw w związku z realizacją projektu "Przyjazny i bezpieczny urząd III" zaprasza do złożenia oferty na stanowisko Tłumacz w punkcie informacyjno-doradczym w Lublinie.
Szczegóły oferty znajdują się w zakładce ZAPYTANIA OFERTOWE na stronie projektu.
Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw w związku z realizacją projektu "Przyjazny i bezpieczny urząd III" zaprasza do złożenia oferty na stanowisko Tłumacz w punkcie informacyjno-doradczym w Lublinie.
Szczegóły oferty znajdują się w zakładce ZAPYTANIA OFERTOWE na stronie projektu.
Pomimo niesprzyjającej pogody uczestnicy XII Europejskiego nas nie zawiedli i licznie zjechali do Nasutowa. Wspomniane wydarzenie miało miejsce w sobotę 17.06.2023 r. Podobnie jak w zeszłym roku do Nasutowa przyjechały dwie grupy rowerzystów, jedna z Lublina, a druga z Lubartowa. W trasę liczącą nieco ponad 15 kilometrów lubelska grupa tradycyjnie wyruszyła spod Galerii Olimp, a grupa lubartowska sprzed hali MOSIR. Najszybsi uczestnicy całą trasę pokonali w nieco ponad 30 minut. Na miejscu w Nasutowie na rowerzystów czekało mnóstwo atrakcji.
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną internetową dedykowaną projektowi "4 Ukraine" Siła Kobiet finansowanego ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych Republiki Federalnej Niemiec. Strona zawiera wywiady ze współczesnymi bohaterkami - uchodźczyniami z Ukrainy oraz kobietami pomagającymi uchodźcom na co dzień. Przedstawiamy sylwetki kobiet mieszkających i działających na terenie Ukrainy, Polski oraz Niemiec.
Strona zawiera 3 wersje językowe. Miłej lektury!
Przedstawiamy wyniki VI edycji konkursu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej "Znak Jakości Ekonomii Społecznej 2023"
Ogłoszenie wyników konkursu o przyznanie certyfikatu Znak Jakości Ekonomii Społecznej 2023 r. nastąpi 14 czerwca br. o godz. 11:00 w siedzibie Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.
Relacja z przekazania wyników będzie dostępna w mediach społecznościowych MRiPS. Zapraszamy do oglądania.
Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Lublina oraz Lubelszczyzny do uczestnictwa w XII edycji Europejskiego Pikniku Rowerowego, który odbędzie się w Domu Nasutów pod Lublinem (Nasutów 98A). Przejazd rowerowy oraz piknik jest zaplanowany na dzień 17.06.2023 r. i rozpocznie się o godzinie 10.00, na parkingu pod lubelską Galerią Olimp. Właśnie stamtąd wyruszymy wszyscy razem, w liczącą około 15 kilometrów trasę, z Lublina do Nasutowa.
Jak co roku organizujemy dla Państwa Europejski Piknik Rowerowy, podczas którego nie sposób będzie się nudzić!
Podczas Pikniku uczestnicy będą mogli odwiedzić stoiska informacyjne m.in. Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Lublinie, działającego przy Urzędzie Marszałkowskim, EUROPE DIRECT Lublin, Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lublinie oraz Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie. Ponadto przewidzieliśmy wiele innych, ciekawych atrakcji, jak np. wystawa zabytkowych samochodów, degustacja specjałów przygotowanych przez Dom Nasutów, znakowanie rowerów, żyroskop (urządzenie wykorzystywane przez pilotów w treningach), konkursy europejskie, a także wiele innych.
Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw w związku z realizacją projektu "Przyjazny i bezpieczny urząd III" zaprasza do złożenia oferty na stanowisko Tłumacz w punkcie informacyjno-doradczym w Zamościu.
Szczegóły oferty znajdują się na stronie projektu "Przyjazny i bezpieczny urząd III" po kliknięciu klawisza poniżej.
Prawie dwieście osób wzięło udział w zorganizowanym przez Fundację Nowy Staw Wschodnim Kongresie Młodych Liderów. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach Samorządowego Kongresu Trójmorza, organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego.
Kongres odbył się w dniach 16-17.05.2023 r. w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie oraz w Dom Nasutów. Inspiracją do organizacji wyżej wspomnianej imprezy była realizacja siedemnastu edycji Forum Ekonomicznego Młodych Liderów (FEML), czyli największych w Europie Środkowo-Wschodniej międzynarodowych społeczno-ekonomicznych konferencji.
We Wschodnim Kongresie Młodych Liderów wzięło udział ponad 180 osób nie tylko z Polski, ale także z Ukrainy, Białorusi, Litwy oraz Gruzji. Kongres był doskonałym miejscem do dyskusji, wymiany opinii, poglądów oraz zacieśniania współpracy wśród młodych ludzi. Młodzi ludzie uczestniczyli w panelach poświęconych m.in. sztucznej inteligencji, oczekiwaniom pracodawców wobec pracowników, a także kulisom otrzymania przez miasto Lublin Europejskiej Stolicy Młodzieży.
Tradycyjnie, 9 maja obchodziliśmy Dzień Europy. W tym roku przypadła 73 rocznica podpisania historycznej Deklaracji Schumana. Wspomniana deklaracja wygłoszona przez Roberta Schumana, ówczesnego ministra spraw zagranicznych Francji, zapoczątkowała proces integracji powojennej Europy.
Tegoroczny Dzień Europy celebrowaliśmy wspólnie z przedstawicielami Urzędu Miasta Lublin, Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lublinie oraz Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Lublinie, który działa przy Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego. Z okazji Dnia Europy mieszkańców naszego miasta postanowiliśmy obdarować kwiatami. Wspomnianą akcję rozpoczęliśmy o godzinie 10.30 na deptaku pod lubelskim Ratuszem. W tym miejscu rozstawiliśmy stoisko informacyjno-promocyjne, na którym Lublinianie mogli dowiedzieć się także m.in. o lubelskich inwestycjach zrealizowanych ze środków Unii Europejskiej oraz zdobyć interesujące informacje na temat Unii Europejskiej. Akcja spotkała się z ciepłym przyjęciem mieszkańców naszego miasta.
Z uwagi na omyłkę w Załączniku 1 Formularz ofertowy Chełm w opublikowanym Zapytaniu ofertowym Specjalista ds. cudzoziemców w punkcie informacyjno-doradczym w Chełmie z dnia 04 maja 2023r., Załącznik nr 1 Formularz ofertowy został zaktualizowany. Omyłka dotyczyła pkt IV, tj. Łączna cena brutto wykonania przedmiotu zamówienia.
Z uwagi na powyższe termin składania ofert został przedłużony do 12.05.2023r. W przypadku osób podchodzących do testu z języka ukraińskiego/polskiego - test odbędzie się w formie online, w dniu 15.05.2023 r. o godzinie 9.00. Informacje te zaktualizowano także w zapytaniu ofertowym.
Szczegóły oferty znajdują się na stronie projektu "Przyjazny i bezpieczny urząd III" po kliknięciu klawisza poniżej.
Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw w związku z realizacją projektu "Przyjazny i bezpieczny urząd III" zaprasza do złożenia oferty na stanowisko Specjalista ds. cudzoziemców w punkcie informacyjno-doradczym w Chełmie.
Szczegóły oferty znajdują się na stronie projektu "Przyjazny i bezpieczny urząd III" po kliknięciu klawisza poniżej.
Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw w związku z realizacją projektu "Przyjazny i bezpieczny urząd III" zaprasza do złożenia oferty na stanowisko Psycholog w punkcie informacyjno-doradczym w Chełmie.
Szczegóły oferty znajdują się na stronie projektu "Przyjazny i bezpieczny urząd III" po kliknięciu klawisza poniżej.
Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw w związku z realizacją projektu "Przyjazny i bezpieczny urząd III" zaprasza do złożenia oferty na stanowisko Tłumacz w punkcie informacyjno-doradczym w Zamościu.
Szczegóły oferty znajdują się na stronie projektu "Przyjazny i bezpieczny urząd III" po kliknięciu klawisza poniżej.
Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa we Wschodnim Kongresie Młodych Liderów.
Wschodni Kongres Młodych Liderów to wydarzenie organizowane przez Europejski Dom Spotkań – Fundację Nowy Staw jako impreza towarzysząca Samorządowego Kongresu Trójmorza. Celem naszego wydarzenia jest przygotowanie osób młodych do uczestnictwa w dyskusji na temat przyszłości Polski, Europy i świata. Kongres stawia sobie za cel konfrontację wiedzy teoretycznej z faktycznymi problemami. W trakcie tego wydarzenia chcemy być świadkami nawiązywania współpracy organizacji z różnych państw europejskich, wymiany doświadczeń, a także organizowania wspólnych konferencji.
Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw w związku z realizacją projektu "Przyjazny i bezpieczny urząd III" zaprasza do złożenia oferty na stanowisko Psycholog w punkcie informacyjno-doradczym w Chełmie.
Szczegóły oferty znajdują się na stronie projektu "Przyjazny i bezpieczny urząd III" po kliknięciu klawisza poniżej.
Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw w związku z realizacją projektu "Przyjazny i bezpieczny urząd III" zaprasza do złożenia oferty na stanowisko Tłumacz w punkcie informacyjno-doradczym w Chełmie oraz Zamościu.
Szczegóły oferty znajdują się na stronie projektu "Przyjazny i bezpieczny urząd III" po kliknięciu klawisza poniżej.
Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw w związku z realizacją projektu "Przyjazny i bezpieczny urząd III" zaprasza do złożenia oferty na stanowisko Prawnik w punkcie informacyjno-doradczym w Białej Podlaskiej.
Szczegóły oferty znajdują się w zakładce ZAPYTANIA OFERTOWE
Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw w związku z realizacją projektu "Przyjazny i bezpieczny urząd III" zaprasza do złożenia oferty na stanowisko Psycholog w punkcie informacyjno-doradczym w Lublinie, Chełmie, Zamościu i Białej Podlaskiej.
Szczegóły oferty znajdują się w zakładce ZAPYTANIA OFERTOWE
Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw w związku z realizacją projektu "Przyjazny i bezpieczny urząd III" zaprasza do wypełnienia oferty na stanowisko Psycholog w punkcie informacyjno-doradczym w Lublinie, Chełmie, Zamościu i Białej Podlaskiej.
Szczegóły oferty znajdują się w zakładce ZAPYTANIA OFERTOWE
Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw w związku z realizacją projektu "Przyjazny i bezpieczny urząd III" zaprasza do wypełnienia oferty na stanowisko Tłumacz języka ukraińskiego w punkcie informacyjno-doradczym w Lublinie, Chełmie, Zamościu i Białej Podlaskiej.
Szczegóły oferty znajdują się w zakładce ZAPYTANIA OFERTOWE
Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw w związku z realizacją projektu "Przyjazny i bezpieczny urząd III" zaprasza do wypełnienia oferty na stanowisko Prawnik w punkcie informacyjno-doradczym w Lublinie, Chełmie, Zamościu i Białej Podlaskiej.
Szczegóły oferty znajdują się w zakładce ZAPYTANIA OFERTOWE
Z ogromną przyjemnością informujemy o otwarciu rekrutacji na Wschodni Kongres Młodych Liderów, wydarzenie partnerskie Samorządowy Kongres Trójmorza 3Seas Local Government!
Wschodni Kongres Młodych Liderów to wydarzenie dedykowane osobom w wieku 18-35 i będzie odbywać się równolegle z Samorządowym Kongresem Trójmorza w dniach 16-18 maja 2023 roku w Lublinie. Wydarzenie zostanie zorganizowane w Lubelskim Centrum Konferencyjnym oraz Centrum Spotkania Kultur.
Wschodni Kongres Młodych Liderów odbędzie formacie stacjonarnym. Kongres będzie prowadzony w formie paneli dyskusyjnych, debat oksfordzkich oraz różnego rodzaju spotkań. Do paneli dyskusyjnych zostaną zaproszone osoby ze świata biznesu, nauki, polityki, gospodarki, edukacji, przedstawiciele organizacji pozarządowych, instytucji zajmujących się wymianami młodzieżowymi, a także reprezentanci Międzynarodowych Domów Spotkań w Polsce i za granicą.
Wydarzenie będzie doskonałą okazją dla młodych do nawiązania międzynarodowych partnerstw, wyposaży ich w wiedzę, pewność siebie, pokaże nowe perspektywy, zainspiruje do działania, a także umożliwi pozyskanie nowych kontaktów.
Z przyjemnością informujemy o rozpoczęciu międzynarodowego projektu "4 Ukraine" Siła kobiet, którego celem jest kampania promująca postawy odważnych kobiet ukraińskich uciekających przed wojną oraz tych kobiet, które są zaangażowane w pomoc uchodźcom w Polsce, Niemczech oraz na Ukrainie.
W projekcie biorą udział młodzi ludzie - przedstawiciele trzech krajów, a ich zadaniem będzie – po uprzednim przeszkoleniu dziennikarskim - stworzenie reportaży przedstawiających historię oraz sylwetki tych kobiet.
Minister Rodziny i Polityki Społecznej zaprasza podmioty ekonomii społecznej, w tym przedsiębiorstwa społeczne, a także jednostki samorządu terytorialnego do udziału w Konkursie o przyznanie certyfikatu Znak Jakości Ekonomii Społecznej 2023.
Konkurs o przyznanie certyfikatu Znak Jakości Ekonomii Społecznej 2023 ma na celu wyróżnienie podmiotów przyczyniających się do rozwoju społecznego i gospodarczego środowisk lokalnych. Podmioty te z sukcesem angażują się w realizację misji społecznej, jednocześnie prowadząc działalność ekonomiczną. Przyznane certyfikaty przyczynią się do budowy marki konkretnych podmiotów oraz całego sektora ekonomii społecznej. W jednej z kategorii zostaną także wybrane samorządy, które w sposób wyróżniający się wspierają ekonomię społeczną oraz propagują idee spójności i solidarności społecznej.
Konkurs o przyznanie certyfikatu Znak Jakości Ekonomii Społecznej 2023 organizowany jest w ramach projektu pn. System certyfikacji znakami jakości dla podmiotów ekonomii społecznej i jednostek samorządu terytorialnego.
Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw w związku z realizacją projektu "Przyjazny i bezpieczny urząd III" zaprasza do wypełnienia oferty na stanowisko Specjalista ds. obsługi cudzoziemców w punkcie informacyjno-doradczym w Lublinie, Chełmie, Zamościu i Białej Podlaskiej.
Szczegóły oferty znajdują się na stronie projektu "Przyjazny i bezpieczny urząd III" po kliknięciu klawisza poniżej.
„Polsko-Czeska młodzież – szansa na lepszą przyszłość” to projekt, który będzie przeprowadzony w formie online. Potencjalnym odbiorcami projektu są ludzie młodzi w przedziale wiekowym 18-35 lat. Tematyka projektu będzie nawiązywać do zmian zachodzących na świecie z powodu COVID-19.
The Project is an online project. The potential recipients of the project are young people aged 18-35. The subject of the project will refer to the changes taking place in the world due to COVID-19. The project participants will be examined in terms of concerns arising from the new situation in the world related to the labor market, the transfer of life to virtual reality and changes taking place in the V4 countries and the entire EU.
Obowiązki informacyjne beneficjenta
§ 14 lit i) Regulaminu ubiegania się o udział w programie rządowym „Tarcza Finansowa 2.0 Polskiego Funduszu Rozwoju dla mikro, małych i średnich firm” zobowiązuje beneficjenta do „umieszczenia na swojej stronie internetowej lub na koncie w mediach społecznościowych, w miejscu widocznym dla osób odwiedzających, informacji o uzyskaniu Subwencji Finansowej wraz ze wskazaniem, że podmiotem udzielającym wsparcia był PFR oraz utrzymywania tej informacji przez okres 12 miesięcy od dnia udzielenia Subwencji Finansowej (o ile Beneficjent posiada stronę internetową lub konto w mediach społecznościowych);”